WooCommerce Product Table - en to fi_FI translation catalogue (145 entries)

en: Product tables
fi_FI: Tuotetaulukko

en: The following options control the WooCommerce Product Table extension.
fi_FI: Seuraavat asetukset koskevat WooCommercen Tuotetaulukko-lisäosaa.

en: Support
fi_FI: Tuki

en: Table design
fi_FI: Taulukon ulkoasu

en: Design
fi_FI: Muotoilu

en: Default
fi_FI: Oletus

en: Custom
fi_FI: Mukautettu

en: Choose your custom table styles below. Any settings you leave blank will default to your theme styles.
fi_FI: Valitse alla mukautetun taulukon taulukon tyyli. Tyhjäksi jätettyjen osalta käytetään teeman oletusarvoja.

en: Borders
fi_FI: Kehykset

en: External border icon
fi_FI: Ulkoinen kehysikoni

en: External
fi_FI: Ulkoinen

en: The border for the outer edges of the table.
fi_FI: Taulukon ulkoreunojen kehykset.

en: Header border icon
fi_FI: Otsikon kehysikoni

en: Header
fi_FI: Otsikko

en: The border for the bottom of the header row.
fi_FI: Otsikkorivin alakehys.

en: Cell border icon
fi_FI: Solun kehysikoni

en: Cell
fi_FI: Solu

en: The border between cells in your table.
fi_FI: Solujen välinen kehys taulukossa.

en: Header background
fi_FI: Otsikon tausta

en: The header background color.
fi_FI: Otsikon taustaväri.

en: Color
fi_FI: Väri

en: Cell background
fi_FI: Solun tausta

en: The main background color used for the table contents.
fi_FI: Taulukon sisältöjen taustaväri.

en: Header font
fi_FI: Otsikon fontti

en: The font used in the table header.
fi_FI: Taulukon otsikon fontti.

en: Cell font
fi_FI: Solun fontti

en: The font used for the table contents.
fi_FI: Taulukon sisällöissä käytetty fontti.

en: Table content
fi_FI: Taulukon sisältö

en: Columns
fi_FI: Sarakkeet

en: Image size
fi_FI: Kuvan koko

en: Description length
fi_FI: Kuvauksen pituus

en: words
fi_FI: sanaa

en: Product links
fi_FI: Tuotelinkit

en: Include links to the relevant product, category, tag, or attribute.
fi_FI: Sisällytä linkit soveltuviin tuotteisiin, kategorioihin, tageihin ja ominaisuuksiin.

en: Enter all, none, or a combination of: sku, name, image, tags, categories, terms, or attributes as a comma-separated list.
fi_FI: Syötä kaikki, ei mitään tai pilkuilla eroteltu lista seuraavista: sku, nimi, kuva, tagit, kategoriat, termit tai ominaisuudet.

en: Lazy load
fi_FI: Laiska lataus

en: Load products one page at a time
fi_FI: Lataa tuotteet sivu kerrallaan

en: Product limit
fi_FI: Tuoteraja

en: Rows per page
fi_FI: Rivejä sivua kohden

en: The number of products per page of results.
fi_FI: Tulossivulla näkyvien tuotteiden määrä.

en: Sorting
fi_FI: Järjestely

en: Sort by
fi_FI: Järjestä

en: As listed in the Products screen (menu order)
fi_FI: Tuotenäkymän listaus (valikkojärjestys)

en: Name
fi_FI: Nimi

en: Price
fi_FI: Hinta

en: Number of sales
fi_FI: Myyntien määrä

en: Average reviews
fi_FI: Keskivertoarvio

en: Date added
fi_FI: Päivämäärä lisätty

en: The initial sort order applied to the table.
fi_FI: Taulukon oletusjärjestys.

en: Sort column
fi_FI: Järjestyssarake

en: Sort direction
fi_FI: Järjestyssuunta

en: Automatic
fi_FI: Automaattinen

en: Ascending (A to Z, 1 to 99)
fi_FI: Nouseva (A -> Z, 1 -> 99)

en: Descending (Z to A, 99 to 1)
fi_FI: Laskeva (Z -> A, 99 -> 1)

en: Quantities
fi_FI: Määrät

en: Variations
fi_FI: Muunnelmat

en: Above table
fi_FI: Taulukon yläpuolella

en: Below table
fi_FI: Taulukon alapuolella

en: Above and below table
fi_FI: Taulukon ylä- ja alapuolella

en: Table controls
fi_FI: Taulukon hallinta

en: Product filters
fi_FI: Tuotesuotimet

en: Disabled
fi_FI: Ei käytössä

en: Custom filters
fi_FI: Suotimet

en: Search box
fi_FI: Hakukenttä

en: Hidden
fi_FI: Piilotettu

en: Page length
fi_FI: Sivun pituus

en: Product totals
fi_FI: Tuotteiden kokonaismäärä

en: Pagination type
fi_FI: Sivutustyyli

en: Shortcodes
fi_FI: Lyhytkoodit

en: View Cart
fi_FI: Näytä ostoskori

en: Please select one or more products.
fi_FI: Valitse yksi tai useampi tuote.

en: No product selected. Please try again.
fi_FI: Ei valittuja tuotteita. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

[ctx: show all products option]
en: All
fi_FI: Kaikki

en: True
fi_FI: Kyllä

en: False
fi_FI: Ei

en: Rated %s out of 5
fi_FI: Arvosana %s / 5

en: out of %s5%s
fi_FI: / %s5%s

en: based on %s customer rating | based on %s customer ratings
fi_FI[0]: %s käyttäjäarvostelun perusteella
fi_FI[1]: %s käyttäjäarvostelun perusteella

en: In stock
fi_FI: Varastossa

en: Search:
fi_FI: Etsi:

en: First
fi_FI: Ensimmäinen

en: Last
fi_FI: Viimeinen

en: Next
fi_FI: Seuraava

en: Previous
fi_FI: Edellinen

[ctx: thousands separator]
en: ,
fi_FI: &#8201;

[ctx: decimal mark]
en: .
fi_FI: ,

en: : activate to sort column ascending
fi_FI: : lajittele sarake nousevasti

en: : activate to sort column descending
fi_FI: : lajittele sarake laskevasti

en: Reset
fi_FI: Tyhjennä

en: Buy product
fi_FI: Tilaa tuote

en: This product is currently out of stock and unavailable.
fi_FI: Tuotetta ei ole tällä hetkellä varastossa.

en: Show details
fi_FI: Näytä tiedot

en: Description
fi_FI: Kuvaus

en: Summary
fi_FI: Tiivistelmä

en: Date
fi_FI: Päiväys

en: Categories
fi_FI: Kategoriat

en: Tags
fi_FI: Tagit

en: Image
fi_FI: Kuva

en: Stock
fi_FI: Varasto

en: Reviews
fi_FI: Arvostelut

en: Weight
fi_FI: Paino

en: Dimensions
fi_FI: Mitat

en: Buy
fi_FI: Tilaa

en: Details
fi_FI: Tiedot

en: Display a list of active filters for your product table.
fi_FI: Näytä tuotetaulukon aktiivisten suodinten lista.

en: Product Table: Active Filters
fi_FI: Tuotetaulukko: aktiiviset suotimet

en: Active filters
fi_FI: Aktiiviset suotimet

en: Title
fi_FI: Otsikko

en: Remove filter
fi_FI: Poista suodin

en: Display a list of attributes to filter products in your product table.
fi_FI: Näytä tuoteominaisuussuodatin rajataksesi tuotetaulukossa näkyvien tuotteiden määrää.

en: Product Table: Filter by Attribute
fi_FI: Tuotetaulukko: suodata ominaisuuksien mukaan

en: Filter by
fi_FI: Suodata

en: Attribute
fi_FI: Ominaisuus

en: Display type
fi_FI: Näyttötyyppi

en: List
fi_FI: Lista

en: Dropdown
fi_FI: Alasvetovalikko

en: Query type
fi_FI: Haun tyyppi

en: AND
fi_FI: JA

en: OR
fi_FI: TAI

en: Any %s
fi_FI: Mikä tahansa %s

en: Apply
fi_FI: Käytä

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
fi_FI: Hakuehtoihin sopivia tuotteita ei löytynyt

en: Display a slider to filter your product table by price.
fi_FI: Näytä liukupalkki hinnan mukaan suodattamiseen.

en: Product Table: Filter by Price
fi_FI: Tuotetaulukko: Suodata hinnan mukaan

en: Filter by price
fi_FI: Suodata hinnan mukaan

en: Min price
fi_FI: Minimihinta

en: Max price
fi_FI: Maksimihinta

en: Filter
fi_FI: Suodatin

en: Price:
fi_FI: Hinta:

en: Display a list of star ratings to filter products in your product table.
fi_FI: Näytä lista tähtien mukaan arvioinneista suodattaaksesi taulukon tuotteita.

en: Product Table: Filter by Rating
fi_FI: Tuotetaulukko: suodata arvioiden mukaan

en: Average rating
fi_FI: Keskivertoarvio

en: Settings
fi_FI: Asetukset

en: Docs
fi_FI: Dokumentit

en: License key successfully activated.
fi_FI: Lisenssiavain on otettu käyttöön.

en: License key
fi_FI: Lisenssiavain

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
fi_FI: Lisenssiavain löytyy tilausvahvistussähköpostista.

en: Deactivate
fi_FI: Poista käytöstä

en: An error has occurred, please try again.
fi_FI: Tapahtui virhe, ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Please enter your license key.
fi_FI: Syötä lisenssiavaimesi.

en: Your license key is invalid.
fi_FI: Lisenssiavaimesi ei ole kelvollinen.

en: Read more
fi_FI: Lue lisää

en: Your license key expired on %s.
fi_FI: Lisenssiavaimesi on umpeutunut %s.

en: Size
fi_FI: Koko

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: WooCommerce Product Table
fi_FI: WooCommerce tuotetaulukko
